covid19

21-09-2015 19:45 Kategori: UŞAK

Baskın mı, Tadilat mı?

Baskın mı, Tadilat mı?

"Uşak CHP Milletvekili Özkan Yalım, "Kiracı sözleşmesi bittiği için gaspçı durumundadır. Ayrıca, mevcut bayilik altında farklı bir markanın 5. Sınıf ürünleri satılmaktadır." Anadolu firması, "Tahliye davası açtı kaybetti. Saat sabahın 5'inde iş makineleri ve kamyonlarla istasyonu basması ahlaki bir davranış değildir." "

KULIS64.COM// Uşak garaj yakınında faaliyet gösteren akaryakıt istasyonu alışılmışın dışında bir görüntüye sahne oldu. Akaryakıt istasyonu Pazar sabahı kamyonlarla kapatılarak, istasyonun çevresi iş makineleri ile kazılmaya başlandı. Akaryakıt istasyonunda taraflar arasında arbede çıktı.

Özkan Yalım: "Sözleşmesi biten kiracı istasyonu gasp etmiştir."

Akaryakıt istasyonundaki olaylara ilişkin, istasyonun mülk sahibi olan Uşak Milletvekili Özkan Yalım telefonda verdiği bilgilere göre, akaryakıt istasyonunun hem bayiliğinin hem de mülkiyetinin kendine ait olduğunu ve kiracı ile sözleşmelerinin 17 Eylül 2015 tarihi ile bittiğini öne sürdü.

CHP Milletvekili Yalım Shelle yapılan sözleşme gereğince sahanın ve saha betonunun yenilenmesi gerektiğini iddia ederek, "Sözleşmesi biten kiracı istasyonu boşaltmamakla direnmekte ve gasp etmektedir. Shelle sözleşmesi bitmesine rağmen, Shell bayiliği altında farklı bir markanın 5. Sınıf ürünlerini müşteriye satmaktadır. Shelle anlaşmayı yapan benim, 17 Eylül itibariyle kiracı tarafın sözleşmesi bitmiş olup tahliye etmesi gerekmektedir" dedi.

Özkan Yalım, kiracının yeni açtığı akaryakıt istasyonuna müşteri çekmek için tahliye etmedikleri istasyonda müşteri yönlendirmeleri yaptığını da iddialarına ekledi.

Anadolu firması yetkilileri, "Tahliye davasını kaybetti."

İlgili istasyonda kiracı taraf olan Anadolu firması yetkilileri de, "Tahliye davası açılmış ancak mülk sahibi kaybetmiştir. Ayrıca, saat sabahın 5'inde iş makineleri ve kamyonlarla istasyona girilmesi ahlaki bir davranış değildir" öne sürdüler.

Anadolu firması yetkililerinin de GSM hakkına sahip olduklarını ve EPDK'nın lisanslarını onayladığını, 18 Eylül itibariyle de lisansları doğrultusunda farklı bir markanın ürünlerini satmaya başladıklarını ifade ettiler.

Ayrıca, 2018 yılına kadar lisans haklarının olduğunu, konunun hukuk çerçevesi içinde takip edileceğini belirttiler.

KULİS64 olarak, tarafların bize aktardıklarını ve bize gelen bilgileri aktardık. Özellikle Kurban Bayramı öncesi hareketliliğin yaşandığı, Uşak'ımızın bu güzel mekânında, şehirlerarası hareketin olduğu gerek terminal gerekse de çevre yolunun bu işlek noktasında, güzel bir Pazar sabahı bu olayın yaşanması esef verici. Umarız tatlıya bağlanır...DİĞER UŞAK HABERLERİ

1.reklam

gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

UŞAK'TA TRAFİK SORUNU BİTTİMİ

50%

50%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ