03-10-2015 17:51 Kategori: GÜNCEL

"Hizmet istikrarda, istikrar da tek başına iktidarda olur."

"Hizmet istikrarda, istikrar da tek başına iktidarda olur."
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti’nin 1 Kasım’da tekrar iktidara gelerek ekonomik istikrarı sağlayacağını söyleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti, 1 Kasım sonrasında göreve gelecek ve yaşanan ekonomik sıkıntılara son verecektir. Amaçları Türkiye’yi hedeflerinden saptırmak olan çıkar grupları ise, kendi kazdıkları kuyuda boğulacaklardır” dedi"

Uşak Belediye Başkanı AK Partili Nurullah Cahan, 1 Kasım seçimleri öncesi, Karaağaç ve Sarayaltı Mahallesi’nde ev toplantıları yaparak, vatandaşla bir araya geldi. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a parti üyeleri, milletvekili aday ve aday adayları eşlik etti. AK Parti’nin 13 yıllık iktidarı döneminde, Türk ekonomisine en önemli hizmetinin istikrar olduğunu söyleyen Nurullah Cahan, “İstikrarın olduğu bir ortamda, hizmetler daha kolay oldu ve 2002’den önce hayal olan bir çok yeniliğe şahit olduk. Şimdi ülkemizin acilen ekonomik istikrara ihtiyacı var ve bunu da sağlayacak olan AK Parti kadrolarıdır” dedi.

AMAÇ TÜRKİYE’Yİ HEDEFLERİNDEN SAPTIRMAK

7 Haziran öncesinde bütün siyasi partilerin kampanyalarını AK Parti karşıtlığına dayandırdığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldıklarını söyleyen Nurullah Cahan, “2001 ve öncesini hatırlayanlar, bir gecede milletimizin varlıklarının yüzde 50’ye yakın eridiğini bilir. O dönemde bir Anayasa kitapçılığının fırlatılmasıyla, ekonomi alt üst olmuştu ve insanlarımızın umutları kırılmıştı. 7 Haziran öncesinde ve sonrasında da aynı senaryoyu hayata geçirmek istediler. Dış mihraklar, içerideki hainler, terör örgütleri ve çıkarı için toplumu hiçe sayan sermaye grupları bu işin başını çekti. 7 Haziran’da halkımız bir koalisyonu öngördü ve AK Parti, her şeye rağmen önce millet dedi ve bütün siyasi partilerin kapısını çaldı. Fakat gördük ki, niyetleri koalisyon falan değil, sadece tribün siyaseti. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun iyi niyet ve samimiyetle sürdürdüğü diyaloglar sonuçsuz kalınca, 1 Kasım’da seçimlere tekrar gitmeye mecbur kaldık. Hükümetin oluşmamasını fırsata çevirmek isteyen spekülatörler, ekonomiyle oynamaya çalıştı ve döviz fiyatları bugün istenmeyen seviyelere geldi. Bu durum ülkemizde yaşayan herkesi ister istemez etkiledi. Özellikle üreticimiz, ürününü satmak ve yeni mal alma noktasında ciddi sıkıntılarla karşılaştı. Sözün özü 13 yılda emek emek inşa ettiğimiz ekonomik yapı, birileri tarafından tırpanlanmaya ve yok edilmeye çalışıldı” dedi. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tekrar iktidara gelerek ekonomiye çeki düzen vereceğine dikkat çeken Nurullah Cahan, şöyle söyledi: “Bizim insanımız boş lafa değil, icraata bakar. 13 yılda ülkemizi her alanda geliştiren ve en önemlisi ekonomik istikrarı sağlayan AK Parti, 1 Kasım sonrasında göreve gelecek ve yaşanan ekonomik sıkıntılara son verecektir. Amaçları Türkiye’yi hedeflerinden saptırmak olan çıkar grupları ise, kendi kazdıkları kuyuda boğulacaklardır”.

UŞAK’A MODERN BİR BATTI ÇIKTI YAPACAĞIZ

Ev toplantılarında belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Nurullah Cahan, “30 Mart 2014 günü, halkımızın bize verdiği yetki ile göreve geldik ve ilk 1 yılımız, planlama ve projelendirme ile geçti. Bu süre zarfında belediye ekiplerinin rahat ve hızlı çalışacakları araç ve gerçekleri de büyük oranda temin ettik. Halkımız en fazla yollar konusunda şikayetçiydi ve kış mevsiminin beklenenden uzun sürmesi, çalışmalara geç başlamamıza neden oldu. Çok şükür, geçtiğimiz Mayıs ayı itibariyle kent merkezindeki yollarımızla ilgili devrim niteliğinde bir çalışma başlattık. Araçlara zarar veren ve sürücüleri rahatsız eden parke taşlardan kent içindeki işlek yolları temizledik ve yüzde 80 oranında asfaltlama yaptık. Halen bazı yollarımız parke taşı ve önümüzdeki günlerde bu alanlara da asfalt dökümü yapılacak. Bizim yaptığımız asfaltın özelliği kalınlığı ve dayanıklı olmasıdır. Şu anda kente uzak mahallelerdeki yolların belli bir kısmını asfaltladık ve bu çalışmalarımız sürecek” ifadesini kullandı. Trafik sorununa kalıcı çözümler üretecek bir diğer çalışmanın battı-çıktı ve köprülü kavşak projeleri olduğunu anlatan Nurullah Cahan, “Otogarın bulunduğu bölgede battı çıktı yapımı için çalışmalar başladı ve birkaç gün içinde halkımız yapılacak işi somut olarak görecek. Battı-çıktıyı tamamladığımızda otogar kavşağında trafik akışı, ışıklara takılmadan sürecek ve şehir içinde kalan yol daha güvenli hale gelecek. Aynı mantıkla stadyum kavşağında da bir battı çıktı yapacağız. Ayrıca Dikilitaş ve Kemalöz Mahallesi’ni bir birine bağlayacak ve araç sürücülerinin kullanacağı köprülü kavşak inşa edeceğiz. Bu çalışmalarımız tamamlandığında Uşak’ta trafik sorunu büyük oranda çözüme kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

UŞAK'TA TRAFİK SORUNU BİTTİMİ

0%

100%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ