02-10-2015 18:53 Kategori: GÜNCEL

MHP'de ihraca istifa cevabı

MHP'de ihraca istifa cevabı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri'nde MHP'den milletvekili aday adayı olan Ali Erdurmuş, MHP Uşak İl teşkilatının ihraç istemlerine parti üyeliğinden istifa ile karşılık verdi. "

MHP’den ihracı istenen 7 Haziran Genel Seçimlerinde MHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Ali Erdurmuş parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Çocukluğundan beri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi olduğunu 7 Haziran Genel Seçimlerinde MHP Uşak Milletvekili Aday Adayı olan Ali Erdurmuş, sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Erdurmuş, Sosyal medya hesabında istifasını şöyle duyurdu:

“Doğruları söyleyemeyeceksek siyaset yapmanın pek bir anlamı olmuyor. İstenmediğim yerde durmamak adına ve hiç bir siyasi polemiğin içinde bulunmamak için. Mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım.”

İHRAÇ İSTEKLERİ BUNALTTI

Edinilen bilgilere göre, Erdurmuş’u çocuk yaşlarda gönül verdiği MHP’den kopran süreç şöyle gelişti:

7 Haziran Genel seçimleri sonrası, Erdurmuş, seçimlerde MHP’nin Uşak’ta oy kaybettiğini vurgulayan bir iletiyi yine sosyal medyada paylaştı. Bunun üzerine MHP Uşak İl Tekilatları, Erdurmuş’u ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk etti. İl Diisplin Kurulu ihraç kararı verdi.

İhraç kararına itiraz eden Erdurmuş, konuyu MHP Genel Merkezi Disiplin Kurulu’na taşıdı. Buradan, İl Disiplin Kurulu’nun kararının bozularak, Erdurmuş’un üyeliğinin devamı yönünde karar çıktı.

MHP Uşak İl Teşkilatları, Erdurmuş’un partiden ihracıyla ilgili sürekli çalışma yapınca Erdurmuş bu duruma tepki gösterdi. Erdurmuş’un yakın çevresine, “Uşak İl Teşkilatı sürekli beni partiden atmaya çalışıyor. Evime her gün ihracımla ilgili işlemediğim suçlarla ilgili aslı astarı olmayan zarflar geliyor. Bıktım ve yoruldum” dediği öğrenildi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
ANKETİMİZE KATILIN

UŞAK'TA TRAFİK SORUNU BİTTİMİ

0%

100%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ